Skip to content

Kredyt z komornikiem

2012

Wzięcie kolejnego kredytu w chwili, w której mamy windykację na głowie oraz komornika nie będzie łatwe. Wszystko zależy od kwoty, jaką potrzebujemy. Przy niższych kwotach do kilkunastu tysięcy złotych instytucje pozabankowe powinny być zbawienne i bez większych problemów powinniśmy otrzymać wymarzony kredyt. Nasza zdolność kredytowa przy niekorzystnym wpisie w Biurze Informacji Krajowej (BIK) czy też w Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD) jest o wiele niższa, więc musimy się liczyć z nieco gorszymi warunkami oferty, jednak minimalnie wyższe oprocentowanie czy dodatkowe ubezpieczenie kredytu przy niewielkich kwotach nie powinno być dla nas mocno odczuwalne.

Jeżeli potrzebowalibyśmy większej gotówki to niestety sprawa nie jest taka prosta. Maksymalna wysokość kredytu będzie uzależniona przedewszystkim od naszego zatargu z komornikiem – czyli wysokości zobowiązania. Jeżeli windykacja jest wysoka to niestety nie mamy co liczyć na wysoki kredyt – jedynie w takiej sytuacji może nas poratować jakiekolwiek poświadczenie majątkowe, które zwiększyło by naszą zdolność kredytową, a tym samym szanse na wysoki kredyt. Jeżeli hipoteka jednak nie wchodzi w grę to może jest ktoś, kto jest w stanie nad podżyrować kredyt – jest to kolejne rozwiązanie, które nam pomoże.

W niektórych skrajnych przypadkach ubiegając się o kredyt z komornikiem nawet przy niskiej wnioskowanej kwocie możemy spotkać się z decyzją negatywną. Jeżeli ponowne złożenie wniosku nic nie poprawi to również powinniśmy postarać się o żyranta lub dobre zabezpieczenie finansowe. Z reguły jeżeli nasza sytuacje jest dobra i pracujemy to wystarczy dodatkowe ubezpieczenie kredytu, a pozabankowe instytucje powinny udzielić nam kredytu.

Jeżeli wszystkie te sposoby zawiodą możemy również skorzystać z pożyczek internetowych z sektora prywatnego, są również pożyczki i kredyty bez wychodzenia z domu – ofert jest mnóstwo, więc wzięcie kredytu nie powinno stanowić problemu, nawet wtedy kiedy już posiadamy inne zobowiązania finansowe i się z nich nie wywiązujemy.