Skip to content

Kredyt oddłużeniowy dla firm

2012

Właściciele firm i spółek niejednokrotnie popadają w kłopoty finansowe. Często nie są one spowodowane złym zarządzeniem firmy czy też niewłaściwym gospodarowaniem finansami, tylko brakiem płynności finansowej, która jest spowodowana ciągłymi inwestycjami oraz długimi terminami płatności faktury. Niestety taki stan rzeczy ma się w większości Polskich firm i płynność finansowa potrafi zostać zachwiana. Brak płynności nie jest jeszcze dużym problemem, ale jest to pierwszy sygnał do złej sytuacji finansowej w firmie, w konsekwencji takiego zajścia firma może stanąć na skraju bankructwa.

Firmy, które są mocno zadłużone i nie są wstanie nadążyć z płatnościami muszą szybko reagować. Dlatego warto rozważyć ofertę kredytową, która pozwala przywrócić płynność finansową i przeczekać kryzys czy okres zimowy, w którym jest o wiele mniej zleceń i klientów. Decydując się na kredyt oddłużeniowy dla firm warto przejrzeć wszystkie możliwe oferty, ale przedewszystkim skupić się na ofertach banku, w którym prowadzone jest konto firmowe. W takim przypadku możemy liczyć na o wiele lepszą ofertę niż w pozostałych bankach – które nie znają naszej sytuacji kredytowej. Ponadto zdolność kredytowa firmy oceniana jest na podstawie obrotu gotówki na rachunku bankowym – więc możemy być spokojni o ewentualne szanse na przyznanie kredytu.

Jeżeli nasza firma znalazła się w sytuacji bez wyjścia, warto również wziąć pod uwagę pożyczki i kredyty oddłużeniowe z sektora prywatnego. Pożyczki społecznościowe czy też pozabankowe to obecnie jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi sektora finansów i ekonomii. Możemy w takim przypadku liczyć nie tylko na dobre i korzystne warunki kredytowe, ale również na odpowiednio dobraną umowę kredytową oraz niższe koszta przyznania kredytu. Dodatkowo parabanki o wiele chętniej przyznają oferty oddłużeniowe niż zwykłe banki, które obecnie uciekają od tych ofert.