Skip to content

Kredyt na spłatę zobowiązań

2012

Wzięcie kolejnej pożyczki na spłatę innych długów z reguły nie przynosi nic dobrego. Tak czy inaczej oddajemy większą ilość pieniędzy – wliczając w to prowizje, odsetki, oprocentowanie i koszta dodatkowe. Nie warto brać kredytu na spłatę innych zobowiązań – jednak takie oferty pojawiają się na rynku, głównie w ofercie instytucji pozabankowych – czy to w ogóle ma sens?

Takie oferty są nieraz atrakcyjne – może to brzmieć śmiesznie, bowiem jak kredyt na kredyt może być atrakcyjny. Jeżeli jednak zaciągnęliśmy kilka lat temu kredyt z niekorzystnym oprocentowaniem na kiepskich warunkach, to wcześniejsza spłata może być dobrym rozwiązaniem. Parabanki często wyszukują takie oferty i przedstawiają klientom, którzy posiadają niewygodne, stare kredyty. Zaciągając nowy kredyt na lepszych warunkach jesteśmy w stanie spłacić stary natychmiastowo odzyskując przy tym część odsetek, które bank musi zwrócić.

Takie rozwiązanie wydaje się rozsądne i dobre, należy tylko pamiętać o wnikliwej kalkulacji wszystkich kosztów, z reguły kredyt na spłatę zobowiązań jest opłacalny tylko i wyłącznie przy bardzo dużych kredytach, gdzie oprocentowanie, prowizje i koszta kredytu są wysokie. W takim przypadku taka operacja pozwala nam zaoszczędzić nawet kilka tysięcy, a przy okazji mamy możliwość zmiany umowy kredytowej przy podpisywaniu nowej.